Руски тенисер Анастасија Пављученкова: биографија, спортска каријера, лични живот

Анастасија Пављученкова - Руски тенисер, добитник бројних међународних такмичења одржаних под покровитељством ВТА и ИТФ. Више пута је победио у јуниорској Гранд Слам у оба синглу и дублу. У руском тиму дође до финала Фед купа.

Бацкгроунд спортиста

Анастасија Пављученкова С. је рођена у јулу 1991. године у Самари. Породица будућих тенисера скоро све своје време бави се различитим врстама спорта. Њена бака је играо кошарку на професионалном нивоу, моја мајка је учествовао на разним такмичењима у пливању, и његов отац - у веслању. Ова љубав према спорту улио Павлиуцхенкова породицу и своју децу.

Настиа први крочио на тениском терену у 6 година. Први тренер је био њена мајка, а затим је ангажован њен старији брат Александар.

Јуниор каријери

Деби руских тенисерки на међународним такмичењима одржан у 2004. години. На турниру у Пољској је једном успео да у полуфиналу, наводи многе стручњаке да говоре о себи као веома перспективан спортиста.

Први успех је дошао до младог тенисера у доби од 14 година. Анастасија Пављученкова у пару са Јулија Солонитскои освојио ИТФ турнир у Санкт Петербургу.

Годину дана касније, постао је најбољи спортиста на сингл такмичења у италијанској Цасале Монферрато. Исто тако, у дуету са Евгенииа Родина Анастасиа освојила турнир у Подолск. Са овим победама Пављученкова је постао први рекет света међу јуниорима.

Тхе професионална каријера

У 2007. години, када је постало јасно да је млада Рускиња чека свијетлу будућност у тенису, њена породица одлучила на врло озбиљан корак. Да би Анастасиа можда би било продуктивније да тренира родитељи продали ауто и преселио се у више скромном стану. Са новцем су могли да плате за боравак и студирају филијалу у Француској, где је њен тренер био добро познат ментора Патрик Муторгла.

И резултати нису били дуго у долазе. Ове године, Анастасија Пављученкова, тенис за који је постао готово смисао свог живота, освојио је дублу на ИТФ турниру у Лес Цонтаминес-Монтјоие, Минск и Поитиерс. Важно је напоменути да сви ови догађаји су се десили на чврстој подлози, која је постала "Цровн" за руске спортисте.

Ове године се појавио и Анастасије у гренд слем турнирима. На теренима Уимбилдона је могла да се квалификује, али зауставио у фази првог круга.

2008 је веома добро почела за Анастасиа. У року од две недеље, она је освојила дублова на три турнира ИТФ-- Всеволозхск, Москва и Белгија Торхоут. Месец дана касније, она је у пару са румунским тенисером сорани Крастева освојила прво такмичење, одржаном под покровитељством ВТА, која је одржана у мароканском Фез.

Чак и на четири турнира ИТФ-Пављученкова тријумфовала у синглу. Поред такмичења на тепиху у Минску, то је био најбољи на тврдој подлози у Москви, Братислави и Поитиерс. Релативно добро Анастасија Пављученкова играо у овој години, а на гренд слем турнирима. На судовима у Француској и Сједињеним Америчким Државама, она је у другом кругу, а Уимбилдоне - у трећем.

сваке године постепено добија непроцењиве вредности на разним такмичењима спортског искуства, Анастасиа да побољшају своје вештине. У 2010. години, она је први пут победио у синглу на ВТА турниру у Монтереју, а затим поновио своје остварење у Истанбулу.

у 2011. години донео 20-годишњака Руски спортисте нових достигнућа. У јануару, Анастасија Пављученкова освојила дублу на турниру у Бризбејну, а опет је у марту био најбољи сингл клизач у Монтереју. На теренима Ролан Гаросу и УС Опену, успела је да се у четвртфиналу.

Због добре резултате Анастасиа Павлиуцхенкова, оцјена је на листи најбољих тенисера на свету је на записник за њен тринаести лицу места, био је позван у репрезентацију да учествују у Фед купу. Овде Русија достигла финале, губи у Чешкој.

У 2013. Пављученкова је почео да тренира под вођством легендарног бившег тенисера Мартина Хингис. У јануару, Анастасија освојио дубл турнир у Бризбејну, а затим поново победио у Монтереју. У мају, спортиста је био најбољи сингл клизач у такмичењу у португалском Оеирас, а у септембру, у дуету са полка Агњешка Радванска тријумфовала у Сеулу. На Универзијади у Казану тенисера освојила је златну медаљу у дублу и сребра - у екипном пласману. У Фед куп Анастасиа Павлиуцхенкова у руском тиму поново стигао је до финала, где је поражен од Италије.

Такође, успешно је ове године били наступи на гренд слем турнирима. У дублу је стигла до 1/4 финала у Аустралији и Француској.

Анастасија Пављученкова и даље уживају његови фанови велику игру и освајање престижне турнире. освојио такмичење у Сиднеју, она дуплира - на позитивно јер је почела 2017. године.

Лифе ис теннис

Упркос тесном распореду тренинга и наступа, Анастасија Пављученкова наћи времена за забаву. Она воли да посети фудбалских утакмица, одлазак у биоскоп. Такође, често се види на разним модним ревијама.