Џон Изнер: биографија тенис

Џон Изнер је један од најпознатијих тенисера. Амерички атлетичар делује од 2007. године и освојио многе престижне трофеје. У једном суду, он се састао са најбољим рекета и често оставио их без посла. Његов крунски форхенд се сматра једним од најјачих у свету. Истовремено Јохн феноменално високог за раст спорту за који је стекао надимак "Гиант".

Бацкгроунд спортиста

Џон Изнер је рођен 1985. године у Северној Каролини. Породица је имала друга два брата. Уживам у тенису момак почео девет година. Док његови вршњаци су играли бејзбол или амерички фудбал, Џон победио лопту у зиду своје гараже.

После средње школе, уписао Универзитет у Грузији. Док наставља да игра тенис. У корист универзитета у јуниорској турнирима. У 2003. години, по први пут учествује на великом престижног турнира. С времена на време, говорећи на аматерским турнирима, освојивши награде. Многи тренери не верују у њега, с обзиром на његову висину (208 цм), неподобни за тенис.

Еарли цареер

У доби од двадесет коначно одлази у спорту. Придружио Удружења тениских професионалаца и играју у међународним турнирима. У првом мечу играо против Дик Норман. Игра је била веома напета. Џон Изнер је победио три прве утакмице, али је на крају изгубио са резултатом 6: 7.

У истом 2007. спортисти изабраног у међународној конкуренцији преко турнира "Цхалленгер". Амерички заузима прво место, а налази се у финалу ВТА купа. Тада је млади тенисер привукла међународне медијску пажњу. Могао је да оде у историју поставши први победник два турнира ове нивоу у првој сезони. Међутим, у финалу се састао са Ендија Родика. Противник је био веома тежак и успела да превазиђе Изнера, да га туку до две утакмице.

Упркос губитку, Џон Изнер је направио велики скок у међународном рангирању играча.

За само две недеље, он се попео на 192. месту - није лоше за почетника. Шест месеци касније, он је дебитовао на турниру сингл, "Велика дрес наводи Оупен". Али, у почетној фази много бира свој најтежи противник - Рогер Федерер. Легендарни тениски млади Изнера пут са 3: 1.

Тенис: Џон Изнер добио нови врхови

У фебруару, Џон учествује у престижном турниру "Саибел Оупен" у Калифорнији и иде у четвртфинале. Ово омогућава му да уђе у стотину најбољих тенисера на свету. Међутим, ово је праћено низом препрека. У Француској, он је елиминисан у првој утакмици, а онда је фијаско на Вимблдону.

Џон Изнер рехабилитован у лето. У пару са Марди Фисцх заузима прво место на турниру АТП траве.

Наредне три године, Џон је показао добре резултате у појединим такмичењима. Он узима првих места на готово свим престижног турнира са тврдом облогом. У августу 2015. одлази у финале, "Атланта оупен ЕКС", где се састао са кипарским Марцос Багхдатис. Џон Изнер лако пут, комплетирање два сета резултатом 6: 3.

Исте године је освојио рекордних за себе једанаести место у међународној листи. И следеће године, попео на 54. место у тиму ранг листи.