Тенисерка Алиса Клејбанова: добитник немогуће

Алиса Клејбанова - тенис, у којој је два хиљадити је сматра једним од најперспективнијих младих спортиста. Међутим, она је морала да трпи озбиљну борбу са страшне болести, онда је само повратак на суду био велики подвиг за Алице.

Старт

Алиса Клејбанова је рођен у Москви 1989. године. Њена мајка је радила као биолог, а његов отац је радио у МИСА, онда је одлучио да на своју руку и убрзо кренули своју хемијску компанију. Родитељи траже да своју ћерку у случају и одмах снимио је у неколико секција, који је укључивао гимнастика, пливање, плес.

О тенис Алиса Клејбанова научили у доби од четири године, све је почело са уобичајеним играма са својом мамом. Међутим, Наталија Левин мама девојке испоставило да је веома фокусирана и сигурност жена. Она је сама научила много леадерсхип тренинг тениски тренер и почео своју Алице.

Ствари су глатко, и после девет година бављења код куће са својом мајком Клејбанова је одличан млади спортиста, способан да победи своје више напредне вршњаке.

Почетак каријере

У доби од четрнаест, рекла збогом детињству и раној каријери професионалног тенисера. Јуниор период је прилично добро за Алице, била је трећи играч на свету међу женама, успешно играо у дублу на младе гренд слем турнирима. Његов први турнир Алиса Клејбанова освојила 2003. године, долази до коначног ИТФ такмичења у Кини са наградним фондом од 15 хиљада долара. Сваке године она узима маха и успешно покушава да на великом турниру серије ИТФ редовно прикупљање победе у двадесет пет Тхоусандер. Већ неколико година је освојила готово десет титула и освојио довољан рејтинг да учествују у великим светским такмичењима.

У том тренутку, сасвим је облик и стил игре обећава тенисер из Москве. Она има снажан сервис, озбиљно компликује пријем лопте за противника. Поред тога, она је имала велику бекхенд, бекхенд, који јој је помогао током продуженог тактичких наградним играма.

На врхунцу облику

До 2008. године, Алиса Клејбанова разбија на стотине од најјачих тенисера и доследно укључени у ВТА турнирима. То наизменично са успешним наступима у синглу и дублу, и сараднику Алис је био чувени Јелена Јанковић, сматра се једним од најјачих спортиста два хиљадити.

У 2008. години, Мусковит почиње да се појави на гренд слем турнирима. Највећи успех је постигла на свом омиљеном терену. На турниру у Вимблдону дебитантској деветнаест након продора кроз сито квалификација и успео да достигне четврто коло такмичења.

су успели да уђу у главни фази такмичења, Алиса и УС Опен у истој години, где је, међутим, летео на сцени у другом кругу. Најуспешнији у смислу спорта за Клеибанова је почела у 2010. години. Потребно је две титуле ВТА, као и играју у финалу престижног турнира шампиона. Осим тога, сви дела су почињена на хард, који није сматрао омиљени Алиса премаз. Раније ове године, освојила је турнир у куале Лумпуру, победивши легендарног Елена Дементиева, а у септембру да прославе победу над Клара Закопалова у Сеулу.

Између две победе из Москве изгубила у финалу турнира ВТА Ана Иванович, који је у то време био сматра једним од најјачих тенисера на планети.

Алице Клеибанова: дисеасе

Главни изазов у ​​Алице животу није био још један спортски догађај, страшна болест. Већ неколико година је патила од сталних болести, али велики облик скривене грешке у здравству. Тек након дужег лошег здравља је дошло комплетну дијагностику курс, након чега је претрпела страшну дијагнозу - Ходгкин лимфома, облик рака погађа лимфних чворова спортиста.

У јулу 2011. године, Алиса Клејбанова објавио свету да је тешко болестан и присиљен да прекидају своју каријеру да би спасао свој живот.

Болест угрожава не само здравље, већ и животе талентованих спортиста и сунчаном девојке. Алиса узео терапију у Италији. Суморно, кишно време на јесен у Москви није најбољи начин да се утиче на стање тенис. Као резултат храброг спортисте освојила убедљиву победу над болешћу и одмах почео да тренира после третмана.

Ретурн

У 2012. години, Алиса Клејбанова вратила на терен после тока лечења за овог ужасног болести. Према њеним речима, најважније од њеног постигнућа је чињеница да је она била у стању да се врати у активној каријери. Она је почела са малим турнира ИТФ, што је у стању да преузме неку другу титулу.

Касније, она је наставила свој покрет на већим такмичењима. Алиса је направио други круг излаз на УС Опену, направљен је у четвртфиналу Купа Кремља, а затим учествовао у финалу Купа Конфедерација.

Већ неко време, храбра девојка прекинуо каријеру због нагомиланих повреда, али наставља да се такмичи и данас, освојивши неколико ИТФ турнирима серије.