Правила хокеј на леду са лоптом. Правила игре на леду

Хокеј је међу три најпопуларнија тимске игре. Данас, под присмотром милионима гледалаца из целог света. Ово је веома тешка и контакт игра. И поред тога правила хоцкеи буде забавно и узбудљиво до последњих секунди. Није ни чудо што се претпоставља да је таква игра је предмет само прави људи.

Вариетиес леду

Тренутно, постоји неколико варијанти. Најпопуларнији је фудбал. Ово је традиционални облик игре када су мечеви одржати на површини леда. За прање је гумени диск. Пролази и удараца изводе класичну штап. Подврста традиционални хокеј ваљак хокеј. Овде, уместо уобичајених ролерима се користе.

Још једна варијација у игри је хокеј на трави. Где се утакмице одржана синтетичког површини (вештачком травом). Како је пројектил се не користи за прање и чврсту лопту малих димензија. А подврста ове игре се сматра затворени хокеј. Разлика је само у покривања - примењена подова.

Хокеј на леду је веома популаран у Скандинавији. Овде је љуска је чврста лоптица. Ова подврста је наведено хоцкеи ринк Банди, која се обавља на смањеном простору величине.

Роллер кључне делује као засебан варијација игре. Он је веома популаран у Шпанији, Португалу, Италији и Аргентини. Штапићи су сличне традиционална, а клизаљке су роло квадрицепс.

У последњих неколико година постала популарна и Флоорбалл. Утакмице се одржавају у сали и игра са пластичним штаповима. Лопта је направљена од лаких пластичних материјала.

Санке хокеј - варијација игре за особе са инвалидитетом. Укључено у програм на Параолимпијским играма. Правила игре хокеја свака врста су слични, али постоје фундаменталне разлике. Углавном се ради о повредама и казне.

Хокеј

Ово је тимска игра, која се одвија на леду. Циљ традиционалног хокеј је сукоб између две стране на клизаљке. Пролази између само за прање штапова, чланови тима имају тенденцију да га баци као много пута у врата противничке, остављајући њу нетакнуте.

Историја ове врсте на леду настао у Канади крајем 18. века. У тим данима, учесници утакмице везани за чизме за сир за резање да боље клизи по залеђеном површини језера. У почетку, пак била дрвена, али његов тежински гуме или чак металне уметке.

У касном 19. века у Монтреалу, објављени су први општеприхваћена правила хокеја. Од 1904. године ова игра је брзо кретање ка Европи. Француској, Белгији, Великој Британији, Швајцарској, итд У руском леду постао популаран тек средином 1940-их. Важно је напоменути да је први игра совјетске тима у Канаду у Монтреалу завршио са дробљење победу за госте - 2: 7.

рамови леду

Утакмице се изводе на локацијама са димензијама леда који покрива :. дужине - од 56 до 61 м ширине - од 26 до 30 м На аматерском пољу 40 битова решити 20 метара. пад углови требају бити заобљени са радијусом до 8, 5 м.

Правила Хоцкеи дефинишу следеће димензије врата:

• У стручној структури пражњења треба да буде 1, 83 м ширине и 1, 22 м висине. Пречник стубова је 5 цм.
  • У аматерске сајтова капије могу имати ширину од 1, 5-1, 6 м, висине - 1-1, 12 м
  • .

Такође, међународна правила хокеја описују дужину линије фронта. У зависности од конкуренције, варира од 2 до 44 3 до 6 метара. Циљано подручје је ограничен на радијусу од 1 до 8 м. Сваки играч мора имати специјалну опрему, укључујући не само у облику али и заштитне муниције, посебно за голмане.

Правила: хокеј

Правила игре ограничавају понуду тимова за меч. Свака страна ће се састојати од 20 до 25 људи. Истовремено, на лицу места може бити за 6 играча на свакој страни, укључујући и голмана.

Трајање утакмице - 3 периода од 20 минута. Ломи на последњем кварталу сата. Ако је утакмица завршена нерешеним резултатом, додељен низ пенала.

хокеј на леду правила је дозвољено да рачунају само циљ главног судије сусрета. Љуска је напуштен ако прешла гол линију. Погодак се додељује тек након удара штапом или опоравак од играча.

Хокеј на леду, правила која омогућавају хард потезе моћи унутар области, сматра се највише контакт и опасан спорт на леду. Ипак, већина прописа предмета заузимају тачно казне за прекршаје.

Уклањање 2 минута, хокејаш за неспортско понашање, гурните противника на плочи, ударио непријатеља штап или рука схифт врата, намерно блокирање хоризонталне машине за прање, кашњења време, воз. Ова мала казна се зове.

Уклањање 4 минута даје се играчу на повреде ривалске високом лепљења. Доубле мала казна ће бити постављен у случају да судија није дискретни злоба у акцијама починиоца.

За 5 минута у хокеј на леду уклонити ако је намерно претерано строго напада противника. За ударање крају штапа играча починиоца је одстрањен из утакмице.

Банди на леду

Ова алтернатива облик, такође познат као Банди, представља зимски тимска игра. Утакмице се одржавају на леду у дужини од 90 до 110 метара и ширине од 45 до 55 м Димензије врата. - 3, 5, 2, 2 метра.

Правила на леду са лоптом у односу на опрему и муниције су слични правила традиционалног изгледа игре са пак. Кретање клизању треба да буде. Циљ игре је највећи број бачених лопти у мрежу противничке екипе.

Први помен ове врсте су од 20. века пре нове ере. Е. Слична игра у то време био веома популаран код Египћана и Астека. На смрзнутог језера пресељена је у Великој Британији у Христа 9. века. Е. У Русији, игра пуна прописи су увезени Петер И.

Правила: хокеј на леду

Први прописи су писани у Великој Британији, где је главни игра и онда сматра фудбал. Зато правила о хокеју на леду са лоптом, и футбол су толико слични. То се односи не само на величину области, али и многе друге нијансе.

Играчи морају проћи међусобно лопта лепи. Победник излази је тим који је постигао више голова од противника. У стартној постави на свакој страни мора бити 11 људи. Неограничен број супституција.

Трајање састанка - 2 половине 45 минута. Ако је потребно прописима, могуће је продужетака (2 периода за 15 минута) или низ казни.

Банди, правила су слична фудбалу, није контактни спорт као што је свом класичном варијација. Ипак, овде су играчи такође уклањају у одређено време. Казна ступа на снагу након представљања починиоца од стране судије њихове картице.

Бенди на трави

Званични такмичења која су под окриљем међународне организације ФИХ, који обухвата око 130 земаља. Најпопуларније игре био у Холандији, Шпанији, Немачкој, Ирској, Белгији, Аустралији и Аргентини.

Бенди, правила која су забележена у званичним прописима до краја 20. века, сматра се усклађивање варијација традиционалне команде игре. У земљама као што су Индија, Малезија, Пакистан и Јужне Африке, постао је национално благо.

Правила: хокеј на трави

Главни и једини објекти пролазе и удара лопту је штап. Било пројектил додирује руку или ногу је забрањено, то може да уради само голмана.

Правила на леду су поред нешто између фудбала и хокеја. Овде поље има дужину од 91 метара и ширине - 50 м капија величини -. 3, 66 2, 14 метара. Љуска је направљен од гуме и компримованог пиљевине. Балл Диаметер варира од 71 до 74 цм. Маса пројектила треба да буде не више од 163 г

Сваки тим има 11 играча почети утакмицу. Меч је изведена 2 пута за 35 минута. Циљ је избројао ако је кастинг извршена штрајка зоне. Исто тако, хоцкеи правила 2014 одредити казне за различите категорије кршења: даје зелене, жуте и црвене картоне. Први играч уклања 2 минута, други - 5, трећи - пре краја утакмице.