Алексеј Березутски: биографија, успех

Алексеј Березутски - познати руски фудбалски одбрамбеног играча. Играч репрезентације. Вишеструки добитник првенства и Супер Бовл земље.

између ватерпола и кошарке

Алексеј Березуцки је рођен у Москви 1982. године. Он има брата близанца, који је старији од њега за 20 минута. Он је такође професионални фудбалер. Сада су заједно у корист клуба ЦСКА и руске репрезентације.

Њихова мајка је радила као рачуновођа и његовог оца - наставник физичког васпитања, тако да је љубав према спорту су имали још од детињства. У основној школи, заједно са фудбалом, ангажовани у ватерполу. Али на крају се одлучио за школе фудбала "Промени". Њихов први тренер био је Владимир Лопатин.

Алек и његов брат је већ истицао против вршњака високе, дисциплине и фино стас. На 15 година, они су испали из Топ Дивисион првенства за младе школама. Браћа мислио озбиљно бави фудбалом, прешао на кошарку. Време школски тим "Торпедо-ЗИЛ" позвао своју бившу екипу "Автозаводтсев" Владимир Кобзев. Ускоро познати тренер Бориса Игнатиев почео да их привуку на игре за први тим.

дебитовати у професионалном спорту

У стручном тиму Алексеј Березутски дебитовао 2000. године. Био је 18 година. У првој лиги, он је отишао иза "Торпедо-ЗИЛ" у Томск у мечу против локалног "Том". Березутски играо у стартној постави. Временски услови су били доста нефутболнои - 7 степени Целзијуса. Као резултат тога, игра завршена нерешеним резултатом 0: 0. Након што је провео још једну утакмицу за "Торпедо", Березутски је на позајмици у Новоросијск "Цхерноморетс", говорећи у великим лигама. Елита руског фудбала Алекеи Березутски је дебитовао у марту 2001. године. Дошао је са клупе у утакмици против московског "Спартак". На самом крају "црвено-бели" извукао победу 2: 1.

Убрзо, игра против "Ростселмасх" Березутски постигао свој први гол у великим лигама. Његов тачан ударац почетком у другој половини сачуване "Цхерноморетс" од пораза (1: 1). Све у свему, провео је 14 новороссиитсев утакмице.

Према резултатима ове сезоне, "Черноморец" завршио прошле и испадају у другу лигу.

ЦСКА

У ЦСКА дебитовао у мају 2002., Алекеи Березутски. Биографија спортисте у то време била у потпуности повезана са фудбалом. Дефанзивац је да напусти терен у утакмици против главног града "Торпедо". У почетку, такмичење у његовом положају је био висок. Березутски ривал Семберас, Евсикова и Даи, али на крају је успео да освоји место у стартној постави.

Већ 2003. године, играо је у свим утакмицама првенства од првог минута, прво је освојио златне медаље руског првенства.

Са ЦСКА до сада повезан његову биографију. Алексеј Березутски, чија фотографија је редовно погађа странице спортских новина, клуб је освојио шест руских првенство, пет пута је постао вицешампион и два пута - бронза. 7 пута освојио Куп земље, шест пута је постао власник Супер Бовл.

Укупно је "војска" је провео 317 утакмице и постигао 6 голова.

Куп УЕФА

У Европској арени такође успешно Алексеј Березутски. Фотографија одбрамбени играч увек добије у извештајима ЦСКА утакмица у Европи. Најуспешнији је био сезоне 2004/2005. ЦСКА је почела наступа у Лиги шампиона. У другом колу квалификација врха азербејџански "Нефчи" (0: 0, 2: 0), а трећи - Шкотски "Рангерс" (2: 1, 1: 1). У групној фази је руски клуб био у истој групи са енглеском "Цхелсеа", португалском "Порто" и француског "ПСГ". После ремија без голова у Португалу и кућне победе над Французима (2: 0) у Березутски тима имали сваку шансу да настави борбу.

Ситуација се променила два пораза од "Цхелсеа" (0: 2 и 0: 1). Након тога, "ЦСКА" изгубио "Порт" код куће. У последњем колу су имали партију да победи ПСГ и ослањају се на чињеницу да је португалски Лосе бодова у мечу против Енглеске, који су већ осигурана прво место. ЦСКА изборили са - Семак хет-трик, доводећи до победе Московљани у Паризу 3: 1. Међутим, "Лука" отео победу из "Цхелсеа", 5 минута пре завршног звиждука. ЦСКА је треће место у групи, наставио рад у Лигу Европе.

"Војници" одмах ставили у 1/16 у португалском "Бенфика" (2: 0, 1: 1), а затим прошао Београд "Партизан" (1: 1, 2: 0) и француски "Осер" (4: 0 0: 2).

У полуфиналу, Руси на забави повезано са италијанским "Парма" 0: 0, а кућа је победио противника 3: 0. Дакле, ЦСКА се појавио у финалу Лисабонског "Спортинг". Након први пут "ЦСКА" изгубио 0: 1. Прекретница је на 56 минута, када Алексеј Березутски је изједначио. Тада Жирков и Вагнер Лав довео ствар до краја. Виннинг 3: 1. ЦСКА Москва - Куп УЕФА.

Тим Русије

Руски тим Березутски делује од 2003. године. На врхунцу свог успеха, он је био у 2008. на Европском првенству у Аустрији и Швајцарској.

Руски тим чудом погодио Европског првенства, достизање евро из другог места, само кроз пораз код куће у последњем колу Британаца.

Еуро Руси ривали су Шпанци, Швеђани и Грци. У свом првом мечу Березутски тим претрпео пораз од Шпаније 1: 4. Међутим, после, захваљујући две победе над Грчком (1: 0) и Шведска (2: 0), објављен у плејофу од друго место.

Изузетан је четврт-финале. Рачун на почетку другог полувремена, Павличенко отворен. 5 минута пре завршног звиждука, Холанђани су спасени из пораза ван Нистерлои. Победник је био одређен у продужетака. Торбински и Аршавин је Русија у полуфиналу.

У борби за приступ одлучујући круг Еуро Руса поново уступили у Шпанију (0: 3), чиме је освојила бронзану медаљу.