Евгени Романова: потценио руски тешкој бокер

Евгени Романов - боксер, говорећи на нивоу аматерског у категорији до 91 кг. Три пута је постао вицешампион Русије и једном освојила национални турнир. Након ране каријере завршио је пет година као спортски функционер, а онда се вратио у ринг у статусу професионалног спортисте.

Почетак стазе

Евгени Романов је рођен у Волгограду 1984. године. Када је имао дванаест година, његова очух га је послао у одељку бокс, где је његов први ментор Владимира Павлович Макиенко. Он је тренира већ дуже време, док у 2012. није прошао на Алекандер Сергеиевицх Цхерноиванова.

Резултати су били прилично брзо. Евгени Романов дошао у боксу у доби од 12, а 13 је почела да путује на конкурс. Све је почело са регионалном нивоу - на терену првенства, у СФД. За 14 година, обећавајући тинејџер освојио национално првенство међу јуниорима.

Евгени Романова почео са тежине категорији до 57 кг, годину за годином, претвара у тежи поделе. Осврћући се на нивоу младих 2002. године, играо једну сезону у тежини категорији до 81 кг.

Јуниор Волгоградскаа момак је освојио своје вршњаке, излази већ и на међународном нивоу. Због победе Романов је на Европском првенству за младе у Варшави, на Светском првенству у Кореји. Он се сматра једним од најперспективнијих дечака своје генерације.

Прелазак на ниво одраслим

Не можемо рећи да је Јевгениј Романова доживела озбиљне проблеме са прилагођавање одраслих нивоу. Већ у 2005. години, на свом првом првенству Русије "златног дечака" из Волгограда је достигла финале, где је изгубио само истакнути Александар Алексејев. Како онда је рекао Еугене, он на почетку свог одраслог каријере апсолутно нису осећали стидљивост никоме, осим само у врло достојних поштовања бораца, међу којима су били Алексејев, РОМАНЦХУК, Цхахкиев. Наредне године, Романова поновио свој достигнућа, освајање националног првенства сребро. У финалу, није имао никакву шансу за Роман Романцхук, који је тада био на врхунцу форме и имао без премца.

У 2007. години, волгоградетс неуспешно врши на првенству Русије, међутим, он је направио незаборавно достигнуће од уобичајеног златну медаљу. У Матцх Плаи Русију против САД, он је испао амерички Деонтеиа Вилдер, а у ствари у аматерској боксу би било посебно тешко, јер су спортисти су заштићени кацигама, бори прошле мање.

Тада нико није знао да ће поражени у тешкој категорији у САД за неколико година бити светски шампион међу професионалцима, тако да је веома гласан победа у Јуџин Романов каријери.

Неспортско принцип и петогодишња паусе

У 2008. години, руски Евгениј Романова првенство поново стигао је до финала и поново изгубила, овај пут Јегор Мехонтсеву. После ове победе, успешно је изведена на међународном нивоу, освојивши светском првенству, Европском првенству.

Годину дана касније, такмичар ипак успео да оствари свој циљ и освојити национално првенство, разбијање вријеђање серију од три изгубљених финала. Према принципу селекције спортског, односно Јевгениј Романова морао представљати Русију на великим турнирима ове године као националног првака, али су лидери различито судити. А на Светском купу и првенству Европе поново отишао Егор Мекхонтсев, који је пропустио националног првенства.

Евгени Романов је био бесан, јер је провео неколико година упорно отишао у свој циљ, редовно учествовао у финалу и успела да победи на крају, али нису добили прилику да се докаже на међународном нивоу. Осећајући узалудност даљег наставка односа према боксу, он је завршио аматерски каријеру. Узимајући врсту одмора, Евгениј Романова је почео да ради у родном спортског одбора Волгоград региона, учествује у организацији различитих спортских догађаја.

Повратак на прстен

На изненађење свих у 2016. Евгениј Романова вратио у ринг већ у рангу професионалног боксера. Директор спортиста је постао локални промотера Виктор Мусаев. Иако је спортиста имала само четири туче, од којих три на југу Русије.

Међутим, током овог кратког времена он је себе већ успостављен као страшног Пунцхер са снажним ударцем са обе руке. Најупечатљивији победа је придобио руске шампиона међу професионалцима Владимир Гонцхаров, када Романова покуцао јак противник у првом колу.

Сада можете очекивати да уговор Еугене озбиљне промотера који ће му пружити борби са најјачим боксера.