Шта је Биатлон Потера: рецордс, правила и историја

1958. године, први пут је одржан биатлон такмичења. И 1960. године, спортисти су већ ушли у олимпијску стартну траку. Од тог тренутка почела историју биатлону као популарном спорту.

пасиут Олимпијаду

Потера је одржан по први пут на Зимским олимпијским играма 2002. у Солт Лејк Ситију. И на међународним такмичењима спортисти водио ову врсту трке у децембру 1996. године. Треба напоменути да су оба пута је неко од Руса победио. У КСКС веку је заузео прво место Вицтор Маигуров а затим разлику Олга Пилева. Нажалост, у овом тренутку, такав успех није дуго. Посебно погођене су у потрази биатлон жена резултатима руске репрезентације.

Шта је потрага Биатлон: је потера?

Да, само постоје два различита имена. Пурсуит са енглеског на руски превео као "узнемиравање". Тако је рођен популарну име "Пурсуит", који се брзо дошао да се користи у штампи. Шта год да термин се користи, правила су иста. Хајде да причамо о њима.

пасиут Термс

Дужина трке удаљеност за мушкарце и жене је другачији. Ако млађи удаљеност је далеко 7, 5 км, жене - 10, и за мушкарце и јуниоре - 12, 5. 4 Биатхлонистс у иностранству. Сваки од циљева 5. Два снимање се обавља у лежећем, други стоји. У случају промашаја спортисте послати на казну од 150 метара. На пример, дозвољавајући госпођица 4 од 5 снимака, онда морате покренути 4 круга од 150 метара: 4 * 150/1000 = 0,6 км ин тотал. Један такав круг људи воде за 20 секунди, док жене - у 25. Није тако мало.

У принципу, удаљеност да превазиђе, чак и за мушкарце не прелази 35 минута. Тешко је покренути трку и жене. Пурсуит Биатлон резултати су увек били сматра једним од најважнијих непредвидивим ветрова и праћење стања направљен такмичење нека врста лутрије. Морамо да пуцају након корекције за налетима, али и даље морати да погодите са скијама, па су уместо склизнуо него што одмаже спортисте. Шта је Биатлон Потера? Јединствена врста конкуренције која је добијао на хиљаде фанова и представља највише непредвидив у бијатлону такмичењима.

Како да се квалификује за Пурсуит?

На јесен трке нису сви спортисти. Су изабрани у складу са резултатима претходне трке: спринт. Његова владавина ће бити речи у наредном пасусу. Тешко је доћи до Пурсуит Биатлон. Шта је све до Светског купа такмичења, сваки спортиста зна. То је заиста веома тешко. Да бисте отишли ​​на старту трке прогона стања, неопходно је да заузме било које место у спринту на 60. А збир укључена у ИТ 120 биатхлетес. То јест, да је неопходно да се у првих 50% учесника. Међутим, понекад један од лидера светске биатлон одбија да учествује, још увек постоји једна важна правило.

У потрази спортиста почети са закашњењем са којима завршио у обављању спринт. То је, ако се узме у 5. место са закашњењем од 43 секунди, то ће бити потребно да сачека исто време од почетка првог члана тог времена. Кажњен за лажне старт у секунди. Обично између 30 до 90 секунди, у зависности од разлике између потребног времена и стварног почетка. Дакле, ако направите лажни почетак на 0,5 секунди, а затим у финишу ће додати 30 секунди.

одабир Пурсуит: Спринт

Прави изазов на путу ка остварењу ће бити спринт. Ова раса се састоји од две линије, а затим поново на сваком од пет циљева. Систем казни у промашаја потпуно исти као у потрази. Али удаљеност је два пута мања. Дакле, брзина је овде важно. Није ни чудо што Мартен Фуркад, који је најбрже курс у модерној биатлону, не само победила у мушком потрази.

У биатлону, никада не можете одредити ко ће победити. Ово је повезано са променом времена, а недостаје спортисте и апсурдне инцидената на стази. Можда зато су стартне бројеве насумично одабрани у спринту. То се ради на следећи начин: прво, Свака земља државе из свог тима (њихов број зависи од положаја тима у општој Натионс Цуп). Сваки тим је дужан да предузме све четири групе. Што је већи број група (један до четири), касније такмичар ће почети у. Првих петнаест Биатлон Појединци имају право да изаберу било коју групу. А онда је број у групи (која је обично 25 или тако људи) су дистрибуирани насумично, жребом.

рецордс пасиут

Почнимо:

1. најстарији победник трке прогона је Ејнар. Освојио је кад је био 41 већ. Чак скоро 42, тако да нема дуго ради људи. Резултати потерне биатлон често може видети његово име.
  2. Бјоерндален - велика биатхлете. Због његове победе у потрази са највећим бројем грешака. Он је 7 грешке, али ипак није успела вођство. Покажи му овај резултат је помогао најбољи потез удаљености и минута предности на старту, који је победио у спринту.
  3. Међу женама, такође, имају легендарни биатхлете. М Форсберг, освојио 18 победа у потрази. Осим тога, у износу добила на подијуму у потрази трке 34 пута.
  4. Дешава се да спортисти који се губе у спринту и потере са великим јаз од прва три или чак шест најјаче, једноставно није ишао на почетак. Али постоје супротни случајеви. На пример, Жилијен Роберт и не Потера изабран у последњем 60. И јаз је водио цео залив од њега. Али то га није спречило да почине најамбициознији пробој у историји биатлон са 50 места и ући у првих десет. То се десило у Биатхлон Ворлд Цуп. Мушкарци у потрази показују неочекиване резултате у начелу. Чак постоји узбуђење у дебати: који је број пута промазхет.

Резултат

Данас сте сазнали шта Потера Биатлон. Да га победи, потребно је да потврдите свој ниво познавања две трке: спринт и потеру. Такође је интересантно да видим продоре биатхлетес од краја листе на лидера групе. Тешко је победити због ватреној линији. Морате имати невероватан хладноћу и спокојство, да не иде у казненом петље. Пурсуит око захтевајући учесницима. Зато је да победи трку тако престижну.